LIST Z 10.04.2020 r.

Opublikowany został list od Bartosza Gibały, Prezesa Zarządu ze świątecznymi życzeniami oraz podsumowaniem naszych działań. Wspomnieliśmy również o przeprowadzonych przez nas akcjach np. o Wielkiej Domówce Fitness Platinium.

Cześć i czołem,

Z tej strony Osioł!

Nie wiem, czy widziałeś mój filmik promujący nasze domówki z zeszłego tygodnia?
Jeżeli nie, zachęcam do obejrzenia!

To mój pierwszy w życiu tak irracjonalny występ publiczny. Piszę o tym, bo to, co obecnie nas otacza i co czujemy też wydaje się irracjonalne. Ale niestety jest prawdziwe.
To, co chciałem Ci przekazać tym filmem to, że pomimo trudnych chwil trzeba starać się nie tracić głowy i być szczęśliwym. Robić rzeczy, na które nigdy wcześniej byśmy się nie zdecydowali tak, żeby kiedyś wspominać te chwile z uśmiechem na twarzy. Zrobić coś, co przekracza naszą strefę komfortu, coś co zapamiętamy już na zawsze. Oczywiście nie namawiam i wręcz odradzam skrajne działania narażające nas czy osoby nas otaczające!
Ja wybrałem przełamanie pewnego schematu. Schematu, że prezes spółki zatrudniającej 500 osób może tez mieć do siebie dystans i nie być sztywniakiem. Mamy w sobie tyle wewnętrznego piękna, każdy z nas jest inny i na pewno nietuzinkowy.

Drugą rzeczą, którą robię na pamiątkę kwarantanny jest mały challenge z moim przyjacielem. Postanowiliśmy, że przebiegniemy 100 km w ciągu 30 dni (mam tę możliwość, gdyż mam w domu bieżnie). Pewnie pomyślisz, że to nie dużo – zgadzam się to tylko 3 km dziennie, ale dla mnie dużo i tak naprawdę nie o to w tym chodzi, jak duże to jest wyzwanie, tylko o pamiątkę po obecnym okresie.

Podsumowując, zachęcam Cię do pomysłu na siebie, do zrobienia czegoś nowego, czegoś, na co brakowało Ci wcześniej czasu i rób to z uśmiechem na twarzy. Nie ma nic lepszego na dobre samopoczucie, jak dopamina płynąca z odnoszenia nawet małych sukcesów!
 
Powodem napisania tego listu jest to, że chciałbym Ci złożyć życzenia na zbliżające się święta.

Inne, wyjątkowe święta, często bez najbliższych osób obok nas.
Jest mi smutno, że takie będą, ale z drugiej strony jest to coś nowego i coś czego mam nadzieję już nigdy nie będziemy powtarzali.  Są inne, ale zmotywowały mnie do przeniesienia relacji z najbliższymi osobami w świat komunikatorów internetowych i tak oto mój tata po raz pierwszy w swoim życiu będzie używał do kontaktu z nami komunikatora. Oczywiście nie zastąpi to spotkania face to face, ale z drugiej strony zmiana, jaka jest na nas, w jakiś sposób wymuszona, pozostawi po sobie dużo dobrego – od teraz już zawsze do kontaktu na odległość będziemy mogli używać nowych technologii. Technologii, których nigdy nie używaliśmy, bo wiesz, jak to jest z rodzicami – są tradycjonalistami. Cała ta sytuacja powoduje, że nasi seniorzy, chcąc nie chcąc, wejdą w świat cyfryzacji i w nim prawdopodobnie zostaną, co wpłynie na to, że nasz kontakt z nimi będzie lepszy niż dawniej!

Wracając do życzeń, chciałbym Ci życzyć dużo zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, spojrzenia na świat w kolorowych barwach i dużo siły wewnętrznej.
Jeżeli masz dzieciaki – życzę Ci, żeby ten czas wpłynął pozytywnie na Wasze relacje i tutaj odwrotnie niż w przypadku seniorów – przeniósł Wasze relacje do świata rzeczywistego ze świata cyfrowego.

Mam 36 lat i pamiętam, jak wyglądały moje święta w dzieciństwie. Bez Internetu, bez komputerów (trochę naciągam, bo miałem Amigę), ale za to z rodzicami, bratem, kuzynostwem…

To były wspaniałe święta i życzę Wam, żeby te i każde następne takie właśnie były!
Trzymaj się ciepło i pamiętaj nadejdą piękne dni, ale te też niech będą piękne! To zależy tylko od Ciebie!

Nie chcę zabierać już więcej Twojego czasu, więc uprzedzę, co będzie w dalszej części listu. Otóż mija prawie miesiąc od 13 marca, kiedy zostały zamknięte kluby fitness. Chciałbym podsumować, co robiliśmy przez ten czas więc, jeżeli masz ochotę – przeczytaj.
 
Wrócę pamięcią do dnia 13 marca. To był piątek, wiedzieliśmy, że zaczynają się zmiany, które też nas dotkną.  Jeszcze rano miałem spotkania z zespołami i omawialiśmy następny tydzień – co powinniśmy zrobić, żeby dać Tobie jak najwięcej komfortu w klubie i poczucie bezpieczeństwa. Obmyślaliśmy kolejne kroki higieniczne po tych, które już podjęliśmy. A tu bang! Godzina 20:30 i wprowadzenie rozporządzenia, które zamknęło kluby fitness – nakaz mówił – macie czas do 24:00.
Szok, niedowierzanie – nowa rzeczywistość, której się nie spodziewaliśmy.
I co teraz?
Przyszedł czas na weryfikacje DNA naszej firmy.
Wnioski przyszły szybko – zadbać o Ciebie Kliencie i zadbać o innych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Zadbać o pracowników, którzy z dnia na dzień zostali bez obowiązków.
 
Dzisiaj, po miesiącu, uważam, że poszło nam naprawdę dobrze! Zdaje sobie sprawę, że nie wszystko poszło idealnie, ale to naprawimy!  Mamy w sobie tę refleksję, że nie jesteśmy najbardziej cool na świecie i popełniamy błędy – jak każdy! Ale uczymy się na błędach i wyciągamy wnioski.
Z każdym dniem jesteśmy silniejsi, budujemy się na nowo w tej nowej rzeczywistości.
Dziękuję Ci za wsparcie, które nam dałeś!
Mam nadzieję, że choć trochę się odwdzięczamy naszymi działaniami!
Ale teraz przyszedł czas, żeby spłacić swoje długi!

Pomogłeś nam – dobrym słowem, wsparciem finansowym podczas akcji #odwieszamkarnet.

Nie trać już energii na nas – my mamy się dobrze. Przekieruj swoją energię na otaczający Cię świat i tam ja spożytkuj.

Dlatego chcąc się odwdzięczyć nie mówimy: daj nam coś od siebie. Mówimy: teraz my damy Ci coś super!

Tym czymś super jest nasza ostania propozycja zakupowa dla Ciebie.
W Platinium – Bon przepotężny, w Smart Gym – Karnet przekorzystny.
Są to wyjątkowe pakiety – wg nas najlepsze dotychczas.
Chcemy Ci dać więcej niż kiedykolwiek, bo sytuacja jest wyjątkowa.

Uważam ze to układ win – win.

Ty kupujesz od nas karnet, dzięki czemu mamy za co przetrwać ten okres, ale dostajesz za to naprawdę wspaniały bonus. 

Nie proszę o zakup – jest on dobrowolny, ale jest to bardzo ciekawa oferta.
Poniżej podsumowanie naszych działań przez ostatni miesiąc, a dodam tylko, że mamy już w planie następne!
W tym miejscu chciałbym podziękować moim zespołom, które wykazały się siłą, zwinnością i kreatywnością w tej wyjątkowej sytuacji! Stanęliście na wysokości zadania!
Chapeau bas – dziękuję!

Podzieliłem podsumowanie na kategorie:
1)      Pomoc dla innych
2)      Zadbanie o Ciebie
3)      Moje działania

 
1)      #platiniumkochapomagać i # smartgymkochapomagać
•             Dostarczyliśmy 1890 litrów wody dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Pogotowia Ratunkowego oraz na most w Boguszowicach, gdzie Polacy po kilkanaście godzin czekali na powrót do kraju.
•             Podopiecznym Domu Spokojnej Jesieni przekazaliśmy chusteczki dezynfekujące i 150 litrów płynu dezynfekującego, dwa telewizory, rowerek stacjonarny, 65 opakowań witamin dla seniorów, 10 opakowań kart do gry oraz 10 sztuk szachów.
•             Naszym Klientom umożliwiliśmy zakup gadżetów Fitness Platinium online, a 20% środków uzyskanych ze sprzedaży przekażemy na Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.
•             Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie przekazaliśmy 150 litrów płynu dezynfekującego
•             Przyłączyliśmy się do akcji „Maseczki dla krakowskich medyków” – do szwalni Teatru Słowackiego przekazaliśmy 200 m b. materiału oraz druciki i tasiemki.
•             Wsparliśmy pracowników Szpitala w Rudzie Śląskiej poprzez przekazanie im 500 trzymiesięcznych karnetów do sieci klubów Smart Gym.
•             Wsparliśmy Zupę na Plantach poprzez przekazanie 1756,5 litrów napojów i 165 sztuk batonów dla osób bezdomnych.
•             Troszczymy się o tych najmniejszych, czyli o gołębie, poprzez dokarmianie ich na krakowskim rynku w ten trudny czas.
•          Wsparliśmy Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach – przekazaliśmy 25 płynów dezynfekujących, kosmetyki o wartości 3000 zł netto oraz 50 zgrzewek wody 1,5l.
•        Wsparliśmy Dom Pomocy Społecznej na Osiedlu Sportowym 9, Kraków Nowa Huta –  przekazaliśmy 2 maszyny – Technogym XT PRO TOP- Technogym Crossover + kosmetyki o wartości 1000 zł netto.
•             W najbliższy wtorek przekażemy 30 trzymiesięcznych karnetów do sieci klubów Fitness Platinium harcerzom z Hufca ZHP Kraków Śródmieście. Hufiec zrzesza 30 harcerzy, którzy pomagają osobom starszym i chorym w robieniu zakupów, lekarstw, w wyprowadzaniu psa, pomagają również w szyciu maseczek dla szpitali.
•             Pomogliśmy programowi #PajacykBezPrzerwy – rozwieźliśmy przygotowane przez sklep Auchan w Dąbrowie Górniczej 100 paczek z żywnością o wadze ok. 20 kg każda do 7 placówek w Dąbrowie Górniczej, by wesprzeć potrzebujące dzieci.
·         Włączyliśmy się do akcji Burpee Challenge zbierającej środki na zakup środków ochrony dla personelu medycznego.
 
2)      # trenujwdomu
Uruchomiliśmy jako pierwsi zajęcia online live – do dzisiaj odbyło się ponad 40 godzin takich treningów, a oglądalność sięgnęła liczby 546 030.
Udostępniliśmy gotowe treningi które obejrzało 43 072 osoby
Udostępniliśmy filmy edukacyjne z Pawłem Głuchowskim które obejrzało 16 259 osób
Udostępniliśmy film z Tomkiem Drwalem, który obejrzało 11 200 osób
Udostępniliśmy zajęcia, dla dzieci które obejrzało 11 071 osób
Prowadziliśmy konsultacje online z trenerami.
Zrobiliśmy pierwsze maratony (Domówki) online z Fitness Platinium, którą obejrzało 21 700 osób i Domówkę ze Smart Gym, którą obejrzało 36 000 osób.
Uruchomiliśmy wypożyczalnię sprzętu fitness – do tej pory wypożyczyliśmy aż 162 sztuki sprzętu.
Wprowadziliśmy do sprzedaży plany treningowe przygotowane przez naszych trenerów.

3)      Coś #odemnie
·         rozpocząłem od zrzeczenia się wynagrodzenia od marca z racji pełnienia funkcji członka zarządu
·         zaapelowałem do zarządów i rad nadzorczych innych spółek, żeby się zrzekli swoich wynagrodzeń
·         zamówiłem (dostawa na koniec kwietnia) urządzenia medyczne do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie: komorę laminarną oraz 4 pulsoksymetry
·         byłem osłem?
 
Trzymaj się ciepło i zdrowo,
Bartek