Niesienie pomocy innym ma olbrzymie znaczenie, szczególnie w tym trudnym czasie

Od początku epidemii pomagamy, wspieramy i angażujemy się w akcje charytatywne. Jedziemy wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc. Nasze samochody dostawcze pokonały tysiące kilometrów, nasi Pracownicy pomogli setkom osób, a nasi Klienci wspierali nas przez cały czas – nie tylko dobrym słowem. Razem udowodniliśmy, że każdy gest ma znaczenie.

POZNAJ NASZE NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA

Pomoc dla Szpitala

Prezes Zarządu Bartosz Gibała w porozumieniu z Dyrekcją Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zamówił urządzenia medyczne o wartości 100 000 zł. Przekazaliśmy również 150 litrów płynu dezynfekującego.

Woda dla Cieszyna

Jesteśmy pełni podziwu dla ochrony zdrowia, która podejmuje heroiczne wysiłki w walce z epidemią. Chcemy nieść pomoc wszędzie tam, gdzie możemy, dlatego dostarczyliśmy 1890 litrów wody dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Pogotowia Ratunkowego, a także na most w Boguszowicach, gdzie Polacy po kilkanaście godzin czekali na powrót do kraju.

Wsparcie dla Seniorów

Naszego wsparcia potrzebują szczególnie seniorzy, dlatego postanowiliśmy pomóc podopiecznym Domu Spokojnej Jesieni w Krakowie. Dostarczyliśmy im chusteczki dezynfekujące i 150 litrów płynu dezynfekującego, dwa telewizory, rowerek stacjonarny, 65 opakowań witamin dla seniorów, 10 opakowań kart do gry oraz 10 sztuk szachów. Życzymy im dużo zdrowia i siły!

Maseczki dla medyków

Aktualna sytuacja jest dla wszystkich bardzo trudna, szczególnie dla ochrony zdrowia. By ją wesprzeć, przyłączyliśmy się również do akcji Maseczki dla krakowskich medyków. Do szwalni Teatru Słowackiego przekazaliśmy 200 m b. materiału oraz druciki i tasiemki, potrzebne do uszycia niezbędnych personelowi szpitali masek ochronnych.

Karnety dla personelu szpitala

Staramy się nie tylko pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, ale również doceniać ciężką pracę wszystkich osób, bez których bylibyśmy teraz w naprawdę ciężkiej sytuacji.

Wsparliśmy pracowników Szpitala w Rudzie Śląskiej poprzez przekazanie im 500 trzymiesięcznych karnetów do sieci klubów Smart Gym.

Wsparcie bezdomnych

Wsparliśmy Zupę na Plantach, która od 2016 roku troszczy się o dobro osób bezdomnych poprzez coniedzielne gotowanie dla nich zupy. Przez wzgląd na pandemię działanie to musiało zostać zawieszone, a osoby bezdomne są jednymi z najbardziej narażonych. By wesprzeć Zupę na Plantach, przekazaliśmy 1756,5 litrów napojów i 165 sztuk batonów do paczek, które mają pomóc przetrwać osobom bezdomnym ten trudny czas.

Wsparcie Domu Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej na Osiedlu Sportowym 9 w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta może zapewnić opiekę nawet 45 osobom przewlekle somatycznie chorym. Wsparliśmy go poprzez przekazanie dwóch maszyn: Technogym XT PRO TOP i Technogym Crossover jedna (jedną na stałe, a drugą na czas pandemii) oraz kosmetyków o wartości 1000 zł netto.

Pomoc dla Hospicjum

Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach zostało powołane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM”. Od 1 kwietnia 2000 r. swoją działalnością wspiera osoby nieuleczalnie chore, starając się poprawić jakość ich życia w tych trudnych chwilach. Pomogliśmy Hospicjum poprzez przekazanie 25 płynów dezynfekujących, kosmetyków o wartości 3000 zł netto oraz 50 zgrzewek wody o pojemności 1,5 l.

Udział w programie #PajacykBezPrzerwy

Zamknięcie szkół na czas pandemii dla wielu dzieci wiąże się z końcem regularnych posiłków, a nawet brakiem szansy na spożycie jedynego ciepłego dania w ciągu dnia. Pomoc nie może czekać, dlatego wsparliśmy program #PajacykBezPrzerwy. Rozwieźliśmy przygotowane przez sklep Auchan w Dąbrowie Górniczej 100 paczek z żywnością o wadze ok. 20 kg każda do 7 placówek w Dąbrowie Górniczej, by wesprzeć potrzebujące dzieci.

Podziękowania dla harcerzy

Przekazaliśmy 30 trzymiesięcznych karnetów do sieci klubów Fitness Platinium harcerzom z Hufca ZHP Kraków Śródmieście. Hufiec zrzesza 30 harcerzy, którzy pomagają osobom starszym i chorym w robieniu zakupów, lekarstw, w wyprowadzaniu psa, pomagają również w szyciu maseczek dla szpitali.

Dokarmianie gołębi

Troszczymy się również o tych najmniejszych, czyli o gołębie, poprzez dokarmianie ich na krakowskim rynku w ten trudny czas.

Byliśmy #aktywnidlaautyzmu. Na platformie Gymsteer w wirtualnym klubie „Aktywni dla Autyzmu” zorganizowaliśmy trening ZUMBY, którą poprowadziła fantastyczna Kasia Kozdęba. Całkowity dochód uzyskany z akcji trafił do Fundacji SYNAPSIS i Fundacji JiM.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://aktywnidlaautyzmu.pl/


Pomoc MSWiA w Warszawie

W trakcie pandemii uruchomiliśmy sklep internetowy, w którym znalazły się gadżety Fitness Platinium, takie jak torby sportowe, ręczniki, shakery czy workoplecaki. 20% środków uzyskanych ze sprzedaży przekazanych zostało na Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

Akcja krwiodawstwa

Zapasy krwi w szpitalach kończą się, a jest ona niezbędna, by ratować życie. Wraz z OK System zachęcamy do udziału w akcji krwiodawstwa! Przyjdź 23 września w godz. 9:00-13:00 na parking przy Platinium Fitness Aleja Pokoju 16. To właśnie tam znajdziesz specjalny autobus Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie OFC do poboru krwi. Jeżeli nie możesz wziąć udziału w akcji, podaj tę informację dalej – niech dotrze do jak największej liczby osób! 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.